Nové pneumatiky vs. jazdené pneumatiky

Keď je už stav našich pneumatík naozaj žalostný, vtedy prichádza na rad otázka – kúpiť nové pneumatiky alebo prezrieť bazár a nájsť jazdené pneumatiky? Poďme sa teda pozrieť na plusy a mínusy oboch riešení a spoločne vybrať to najlepšie.

Jazdené pneumatiky

Jazdené pneumatiky
Jazdené pneumatiky

Bazár poskytuje široké možnosti výberu používaných pneumatík. Inzercia je dostupná každému a to je výhodou aj nevýhodou. Výhodou je to vtedy, keď sa vám podarí na bazoši naraziť na kvalitné pneumatiky, ktoré sa môžu pochváliť skvelým stavom aj napriek tomu, že sú jazdené. Vítaným plusom používaných pneumatík je rozhodne ich cena a takisto vynikajúca dostupnosť, ktorú inzeráty ponúkajú.
Nevýhodou je to, že mnohokrát môžete kúpiť mačku vo vreci. Ak sa vám podarí natrafiť na spoľahlivého a férového predajcu ponúkajúceho kvalitné jazdené pneumatiky, máte vyhraté. V opačnom prípade však môžete svoje peniaze minúť za niečo, čomu ostalo možno pár mesiacov životnosti. Nikdy si nemôžete byť istý na sto percent, a preto dopredu preverujte a sledujte recenzie predajcov.

Nové pneumatiky

Nové pneumatiky
Nové pneumatiky

Nové pneumatiky ponúkajú overenú kvalitu, ktorá musí byť garantovaná výrobcom. Tieto nové pneumatiky spĺňajú najvyššie bezpečnostné kritériá a nemusíte sa tak obávať skrátenej životnosti. Bonusom je to, že ich v prípade nespokojnosti môžete reklamovať a kúpiť si nové.
Kúpa takýchto pneumatík je však o čosi väčšou investíciou. V tomto prípade, ale investujete do spoľahlivosti a kvality a najmä do širšieho časového horizontu. Aj preto je kúpa nových pneumatík tou najlepšou možnosťou. Nové pneumatiky nájdete i v našom pneushope.

Jazdené pneumatiky si, ale tiež dokážu nájsť svoje uplatnenie, napríklad v prípadoch, keď často nešoférujete, keď chcete ušetriť alebo keď narazíte na kvalitné a zachovalé pneumatiky za rozumnú cenu.