Aké zimné pneumatiky sú najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie

Výber zimných pneumatík môže byť nekončiacou nočnou morou. Množstvo značiek, modelov a typov, v ktorom sa laik veľmi ľahko stratí. Často sa potom stáva, že si kúpite zimné pneumatiky preto, lebo sa vám už nechce hľadať a uspokojíte sa aj s tými horšími. Poradíme vám ako sa tomu vyhnúť a prezradíme, aké zimné pneumatiky sú najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie.

Dôležité faktory

Pri výbere pneumatík na zimu najčastejšie hľadíme na zmes, tvrdosť a dezén. Zmes zimných pneumatík je prispôsobená aj teplotám pod 7°C a poskytnú tak bezpečnú a pohodlnú jazdu aj v zime. Z hľadiska tvrdosti sú zimné pneumatiky mäkké a ponúkajú tak dokonalé jazdné vlastnosti a skvelé ovládanie aj na zľadovatenej vozovke. Dezén pri zimných pneumatikách musí byť hlbší, na vozovke tak držia lepšie.

Po akých značkách zimných pneumatík siahnuť?

Bezpečnosť je prvoradá, a tak nie je vždy dobrým nápadom na zimných pneumatikách šetriť. Práve naopak, oplatí sa investovať do kvality a spoľahlivosti, čo rozhodne oceníte aj pri každodennej jazde zasneženou cestou.

Medzi veľmi populárne zimné pneumatiky naprieč všetkými priemermi kolies patria pneumatiky Dunlop Winter Sport 5. Poskytujú perfektnú priľnavosť, sú veľmi tiché a vylepšia jazdné vlastnosti vozidla aj na tých najhorších povrchoch.

Za veľmi spoľahlivé a bezpečné zimné pneumatiky môžeme označiť aj Bridgestone Blizzak LM 005 so skvelou priľnavosťou a úsporou paliva, sú však o čosi hlučnejšie, čo však nie každému nevyhnutne vadí.

Značka Michelin má v svojej ponuke hneď niekoľko typov zimných pneumatík s označením Alpin, ktoré sú spoľahlivou a bezpečnou klasikou pre každodenné jazdenie počas zimných mesiacov. Navyše sú cenovo veľmi dostupné (viď náš pneushop), čo zaiste oceníte.

Zabudnúť nesmieme ani na Goodyear UltraGrip Performance, ktoré sú priam ideálnou voľbou aj na väčšie priemery kolies a poskytnú tak bezpečnú zimnú jazdu aj vo vyšších rýchlostiach.