Nokian eLine séria

Nokian eLine

Technológia budúcnosti šetrná k životnému prostrediu

Nokian eLine

  • Najlepšia efektivita paliva a priľnavosť na mokrom povrchu
  • Bezpečné, vyvážené ovládanie
  • Pre šoférov, ktorí oceňujú nové, priekopnícke riešenia

Nové pneumatiky radu Nokian eLine predstavujú technológiu budúcnosti. To, že sú svojou povahou šetrnejšie k životnému prostrediu, sa hodí pre priekopníkov, ktorí ocenia nízku spotrebu paliva a nižšiu emisiu výfukových plynov. Bezpečné, vyvážené ovládanie pridáva na pocite vyrovnanosti. Efektivita paliva a priľnavosť na mokrom povrchu robia z týchto jedinečných letných pneumatík absolútnu jednotku v tomto odvetví. Podľa nového značenia pneumatík EÚ sú tieto pneumatiky zaradené do triedy A. Pneumatiky Nokian eLine sú určené pre menšie vozidlá, napr. pre vozidlá s hybridnou technológiou. Zákazníkom budú dostupné na jar 2013.

Bezpečnosť na mokrých cestách

Pneumatiky Nokian eLine sa od iných bežných letných pneumatík odlišujú mnohými technologickými inováciami. Moment zotrvačnosti sa v prípade týchto priekopníckych pneumatík výrazne obmedzil, čím sa zásadne zvýšila aj odozva pneumatík pri zabáčaní. Moment zotrvačnosti zabraňuje zabáčaniu rovnako, ako zabraňuje rozkrútenej hračke, aby sa prevalila. Pneumatiky Nokian eLine sa ovládajú jednoducho a rýchlo, dokonca aj v nečakaných podmienkach.

Zaoblený dezén behúňa a pevná pásová štruktúra pneumatík Nokian eLine vytvárajú spolu harmonicky pocit stabilnej jazdy. Redukciou otáčania sa pneumatík na jednom mieste pri zrýchľovaní je možné zvýšiť priľnavosť pneumatík na mokrom povrchu a skrátiť brzdnú vzdialenosť na mokrom, šmykľavom povrchu.

Inovácie vytvárajúce produkt šetrný k životnému prostrediu

Na pneumatikách Nokian eLine sa tradičné drážky vonkajšieho ramena nahradili lamelami. Od bežných pneumatík sa však líšia aj tvarom behúňových blokov. Blok behúňa sa pozdĺžne skrátil a bočne rozšíril. Znamená to, že záťaž pôsobiaca na pneumatiky Nokian eLine sa rozkladá na väčšej ploche, čím sa dosahuje minimálny rozsah deformácie počas jazdy, čo zároveň minimalizuje valivý odpor. Tieto pneumatiky sa však oproti tradičným modelom odlišujú aj rovnejším prierezom, čo taktiež znižuje valivý odpor.

Gumová zmes, ktorá je prispôsobená náročnému používaniu, zdôrazňuje, že pneumatiky Nokian eLine sú svojou povahou šetrné k životnému prostrediu. Tieto nové pneumatiky, ktoré sa vyznačujú efektívnym využitím paliva, rýchlo dosiahnu svoju prevádzkovú teplotu. Valivý odpor týchto energeticky efektívnych pneumatík je preto už po prvých metroch nízky.

Zdroj: nokiantyres.com

Značky: