Nokian Line séria

Nokian Line

Výkon na mokrom povrchu

Nokian Line

  • Precíznosť a stabilita aj za náhlej zmeny počasia
  • Jedinečná priľnavosť a bezpečnosť na mokrých cestách
  • Komfort a úspora

Táto vysoko výkonná letná pneumatika z radu Nokian Line si majstrovsky poradí s náhlymi zmenami povrchu vozovky v letnom období. Nové inovácie, lamely Cross-block a prepadové drážky umožňujú pneumatike Nokian Line zabezpečovať precízne zabáčanie a vynikajúcu priľnavosť, a to aj na mokrých, klzkých cestách.

Táto nová pneumatika, ktorá bola navrhnutá výnimočne pre vozidlá s vysokým výkonom a pre pocit precízneho riadenia, ponúka nekompromisne bezpečnú a pohodlnú jazdu od prvých jarných chvíľ až po neskorú jeseň.

Maximalizovaná priľnavosť na mokrom povrchu vďaka novým inováciám

Jedinečné lamely Cross-block na stredných rebrách pneumatiky zohrávajú dve úlohy. V blízkosti vonkajšieho ramena lamely Cross v kombinácii s pevnejšími rebrami poskytujú stabilitu počas jazdy. Výraznejšie členenie lamely Cross na rebre nasledujúcom po vnútornom ramene zabezpečuje mäkký kontakt s vozovkou a zároveň znižuje valivý odpor, ako aj úroveň hluku.

Pre zamedzenie aquaplaningu sa na priečnych hlavných drážkach vonkajšieho ramena vytvorili oddelené prepadové drážky. Čím väčší je objem priečnych drážok, tým viac vody tieto oválne štrbiny uskladnia. Vďaka ich tvaru poskytuje tvrdá pneumatika aj pri opotrebovaní vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu.

Stabilita a precíznosť, aj pri väčších rýchlostiach

Typický vnútorný a vonkajší dezén behúňov radu letných pneumatík Nokian, ktorý získal prvé miesto v testoch, prispieva k pohodliu počas jazdy a uľahčuje pneumatikám zabáčať. Väčšie, hraničné bloky dezénu na vonkajšom ramene zas zabezpečujú pevnosť pneumatiky.

Silné stredové rebro poskytuje podporu pre stredovú časť pneumatiky, kde sa pod povrchovou vrstvou nadvihla tvrdšia gumová zmes. Takýmto spôsobom sa zabezpečilo bezpečné riadenie aj pri väčších rýchlostiach a v extrémnych situáciách.

Pocit precíznej jazdy umocňuje aj dvojbloková podpora na vonkajšom ramene. Oblasť ramien je taktiež posilnená drážkovou stenou s 20° sklonom, čo poskytuje vynikajúci komfort riadenia pri zvládaní zákrut, zmene jazdného pruhu a prudkých manévroch.

Pohodlná jazda šetrná k životnému prostrediu

Inteligentná silika Nokian bola ako nová zmes behúňov vyvinutá špeciálne pre väčšie rýchlosti. Gumová zmes predstavuje to najnovšie v technologickom vývoji: funguje ukážkovo na širokej škále teplôt a maximalizuje priľnavosť na mokrom povrchu. Zároveň znižuje tvorbu tepla počas jazdy, čím sa zlepšuje aj odolnosť voči opotrebovaniu.

Vďaka novej gumovej zmesi, modelu behúňa a inováciám sa vyznačuje tento produkt výrobcu Nokian Tyres výnimočne nízkym valivým odporom. Rad pneumatík Nokian Line znáša dobre zmenu povrchu vozovky, má nízky valivý odpor, prispieva k zníženej spotrebe paliva a minimalizuje emisie škodlivého CO2.

Nový indikátor hĺbky drážky a informačná plocha

Tento šampión na mokrej vozovke sa na povrchu behúňov vyznačuje novým typom Indikátora bezpečnej jazdy (Driving Safety Indicator – DSI) patentovaným firmou Nokian Tyres. Novinkou je, že použitie DSI je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Čísla označujúce hĺbku drážky a symbol kvapky označujúci riziko aquaplaningu boli otočené tak, aby ich vodič kontrolujúci pneumatiky vozidla mohol okamžite vidieť.

  • Prepadové drážky
  • Lamely Cross-block
  • Dvojbloková podpora
  • Zmes Nokian z inteligentnej siliky a gumy
  • Indikátor bezpečne jazdy a aquaplaningu
  • Dizajn tichých drážok
Značky: