Nokian zLine séria

zLine

zLine – Výkon za studenaNokian_zLine.jpg" alt="" width="353" height="546" srcset="https://www.pneumatikylacne.sk/wp-content/uploads/_zLine.jpg 353w, https://www.pneumatikylacne.sk/wp-content/uploads/_zLine-194x300.jpg 194w" sizes="(max-width: 353px) 100vw, 353px" />

 • Stabilita, precíznosť a nízka hladina hluku
 • Zachováva si svoju presnosť jazdy aj pri vysokých rýchlostiach
 • Vynikajúca bezpečnosť na mokrom povrchu

Vďaka novej generácii behúňov, vrstevnej štruktúre vyrobenej za pomoci nanotechnológie a dezénu behúňov vyvinutým pre rýchlu jazdu poskytujú športové pneumatiky zLine profesionálny výkon aj za náročných podmienok šoférovania. Pri zabáčaní reagujú okamžite, čo je nevyhnutnou podmienkou bezpečného fungovania pri extrémnych hodnotách.

Nová inteligentná UHP silika : nižšia tvorba tepla, lepšia priľnavosť na mokrom povrchu

Zmes behúňov s inteligentnou UHP silikou vyvinutá špeciálne pre pneumatiky zLine je šitá na mieru náročného použitia pri vyšších rýchlostiach. Nová zmes behúňov UHP bola vylepšená tak, aby produkovala nevídane nízku úroveň tepla, maximalizovala možný počet prejdených kilometrov a zabezpečila dobrú integritu štruktúry. Gumová zmes funguje ideálne pri širokom spektre teplôt, čím sa na mokrom povrchu zlepšuje priľnavosť, ktorú budú vodiči skutočne oceňovať. Odozva vozovky je dokonalá a bez prekvapení za akýchkoľvek podmienok.

Dezén podporujúci optimálne riadenie

Nový, moderný dezén behúňov pneumatík zLine je perfektnou podporou precízneho pocitu z jazdy s týmito výkonnými pneumatikami. Ako v prípade iných letných pneumatík vytvorených pre rýchlu jazdu, aj dezén týchto pneumatík má asymetrický, vnútorno-vonkajší dizajn. Oblasť pevného vnútorného a vonkajšieho ramena sa spája s blokmi dezénu, ktoré sú prepojené cez pozdĺžne rebrá. Široké, masívne rebrá spevňujú pneumatiku a znižujú pohyb blokov dezénu pri dotyku s vozovkou.

Pozdĺžnym rebrám pri vnútornom ramene dominujú hlboké, bočné drážky, ktoré stabilizujú ovládanie. Zároveň táto nová inovácia hydro drážok účinne zabraňuje aquaplaningu tým, že uskladňuje vodu pochádzajúcu z oblasti medzi povrchom vozovky a pneumatikou a odvádza ju do pozdĺžnych drážok. Táto inovácia tak poskytuje pocit bezpečnej jazdy dokonca aj v daždi.

Na zabránenie aquaplaningu sa v hlavných priečnych drážkach vonkajšieho ramena vytvorili samostatné prepadové drážky.

Viac odolnosti a pohodlia počas jazdy

Polkruhové zárezy na stenách priečnych drážok pripomínajúce zárezy na golfovej loptičke poskytujú v prípade pneumatík zLine pocit pohodlia navyše. Táto inovácia označená ako dizajn tichých drážok znižuje hluk v interiéri, ako aj vonkajší hluk bežiacich pneumatík.

Na dlhoročný servis pneumatík zLine sa môžu spoľahnúť aj tí šoféri, ktorí sú zvyknutí na vyššie rýchlosti, dokonca aj pri starnutí a opotrebovaní sa pneumatiky. Mimoriadne pevný pásový balík z oceľovej výstelky, navrhnutý pre rýchle cesty v strednej Európe, je v kombinácii s dvojitou štruktúrou plášťa vytvorený z veľmi pevného oceľového vlákna.

Pevné a odolné pneumatiky zLine s istotou obstoja aj na nekvalitných úsekoch cesty. Nový chránič ráfika poskytne dodatočnú ochranu hrany ráfika.

Nový indikátor hĺbky drážky a informačná plocha

Tak ako u predošlých pneumatík, aj plocha dezénu pri týchto pneumatikách je vybavená novým typom Indikátora bezpečnej jazdy (Driving Safety Indicator – DSI) patentovaným firmou Tyres. Novinkou je, že použitie DSI je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Čísla označujúce hĺbku drážky a symbol kvapky označujúci riziko aquaplaningu boli otočené tak, aby ich vodič kontrolujúci pneumatiky vozidla mohol okamžite vidieť.

Indikátory umiestnenia a tlaku nachádzajúce sa v rámci informačnej plochy na bočnici pneumatík zLine zvyšujú bezpečnosť. Informačná plocha umožňuje pri výmene pneumatík zaznamenať správny tlak hustenia a umiestnenie pneumatiky. Bezpečnosť sa zároveň zvyšuje aj novou sekciou, v rámci ktorej je možné zaznačiť uťahovací moment skrutiek pri zliatinových ráfikoch.

 • Prepadové drážky
 • Viacvrstvová štruktúra
 • Inteligentná UHP silika
 • Hydro drážky
 • Dizajn tichých drážok
 • Čistené oleje
 • Leštené drážky
 • Vnútorno-vonkajší dizajn (letný)
 • Indikátor bezpečnej jazdy a aquaplaningu
 • Informačná plocha
 • Štruktúra lemovania jednoliatym vláknom
 • Vlastnosť Run flat/Flan Run (voliteľná)

Zdroj: nokiantyres.com