Yokohama predstavuje pneumatiky BluEarth AE01

Pneumatiky so skutočnou šťavou. Výrobcovia pneumatík zvyknú tvrdiť všeličo, ale tieto výkonné pneumatiky skutočne prinášajú ovocie.

Ekologická pneumatika

Inovatívne pneumatiky Yokohama Blue Earth AE01 obsahujú ekologickú, odolnú a vysoko priľnavú zmes siliky a oleja vyrobeného z pomarančovej kôry, vďaka čomu je táto zmes nielen šetrná k životnému prostrediu, ale zároveň zvyšuje aj bezpečnosť jazdy po mokrom povrchu a výkonnosť paliva – všetko očakávania nadšencov vysokých otáčok. Kombinácia ekologických výhod s tradičným dedičstvom nadpriemernej výkonnosti pneumatík Yokohama je nevídaným konceptom.

Závodné pneumatiky Orange Oil A048 sa na austrálskych pretekoch V8 Ute National Racing Series používajú už 3 roky

Priľnavosť a nízky valivý odpor sú obyčajne protichodné vlastnosti, toto tvrdenie však môže byť unáhlené, ak sa pozrieme na pneumatiky Yokohama s obsahom pomarančového oleja, ktoré na majstrovstvách FIA World Touring Car Championship a na austrálskych pretekoch V8 Ute Racing Series už dokázali, čoho sú hodné.

Yokohama bluearth

Jazda na pneumatikách BluEarth neprispieva teda len k zvýšenej výkonnosti paliva a životnosti pneumatík, lepšiemu ovládaniu (najmä v chladných a mokrých podmienkach), pohonu a priľnavosti, no vďaka nanotechnologickému riešeniu je jazda na nich tichšia a prostredníctvom nižšieho valivého odporu aj menej náročná na kilowatty.

Pri testoch valivého odporu dosiahli eko-pneumatiky BluEarth AE01 dojazd 55,62 metrov, kým dojazd bežných pneumatík A.drive bol 44,37 metrov.

V nezávislom teste úspory paliva prešli pneumatiky BluEarth AE01 na 2 litroch paliva o 3,2 kilometrov dlhšiu dráhu ako pneumatiky A.drive, čo zodpovedá 10,3 % úspore paliva.

Okrem týchto výhod v sebe pneumatiky Yokohama Blue Earth AE-01 zahŕňajú aj nasledovné:

  • lepšiu úsporu paliva o 8-10 %
  • dlhšiu dojazdovú dráhu o 25,3 %
  • menšiu váhu ako pneumatiky Yokohama A Drive o 7,7 % (priemer celého rozmedzia)
  • menšiu hlučnosť vďaka 5-stupňovému premenlivému dezénu.

Toto úžasné spracovanie na nano úrovni poskytuje vďaka jemnej, kvalitnej zmesi siliky a oleja z pomarančovej kôry zvýšenú odolnosť voči tepelnému opotrebovaniu, pričom pomáha zachovať pružnosť kaučuku, vďaka čomu sa pneumatiky na mikro úrovni prispôsobujú povrchu a optimalizujú tak priľnavosť.

Použitím ekologickej prímesi oleja z pomarančovej kôry a siliky sa Yokohame podarilo zjednotiť veľkú trojku: nízky valivý odpor (pre šetrnosť paliva), dlhý dojazd a vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu, čo dáva pneumatikám Yokohama ich slávu.

Kliknite na podstránku kategórie Yokohama a zobrazí sa Vám náš sortiment Yokohama pneumatík.

Značky: