Yokohama predstavuje pneumatiky BluEarth AE01

Pneumatiky so skutočnou šťavou. Výrobcovia pneumatík zvyknú tvrdiť všeličo, ale tieto výkonné pneumatiky skutočne prinášajú ovocie.

Inovatívne pneumatiky Blue Earth AE01 obsahujú ekologickú, odolnú a vysoko priľnavú zmes siliky a oleja vyrobeného z pomarančovej kôry, vďaka čomu je táto zmes nielen šetrná k životnému prostrediu, ale zároveň zvyšuje aj bezpečnosť jazdy po mokrom povrchu a výkonnosť paliva – všetko očakávania nadšencov vysokých otáčok. Kombinácia ekologických výhod s tradičným dedičstvom nadpriemernej výkonnosti pneumatík je nevídaným konceptom.

Závodné pneumatiky Orange Oil A048 sa na austrálskych pretekoch V8 Ute National Racing Series používajú už 3 roky

Priľnavosť a nízky valivý odpor sú obyčajne protichodné vlastnosti, toto tvrdenie však môže byť unáhlené, ak sa pozrieme na pneumatiky s obsahom pomarančového oleja, ktoré na majstrovstvách FIA World Touring Car Championship a na austrálskych pretekoch V8 Ute Racing Series už dokázali, čoho sú hodné.

<a rel=Yokohama bluearth" />

Jazda na pneumatikách BluEarth neprispieva teda len k zvýšenej výkonnosti paliva a životnosti pneumatík, lepšiemu ovládaniu (najmä v chladných a mokrých podmienkach), pohonu a priľnavosti, no vďaka nanotechnologickému riešeniu je jazda na nich tichšia a prostredníctvom nižšieho valivého odporu aj menej náročná na kilowatty.

Pri testoch valivého odporu dosiahli eko-pneumatiky BluEarth AE01 dojazd 55,62 metrov, kým dojazd bežných pneumatík A.drive bol 44,37 metrov.

V nezávislom teste úspory paliva prešli pneumatiky BluEarth AE01 na 2 litroch paliva o 3,2 kilometrov dlhšiu dráhu ako pneumatiky A.drive, čo zodpovedá 10,3 % úspore paliva.

Okrem týchto výhod v sebe pneumatiky  Blue Earth AE-01 zahŕňajú aj nasledovné:

  • lepšiu úsporu paliva o 8-10 %
  • dlhšiu dojazdovú dráhu o 25,3 %
  • menšiu váhu ako pneumatiky A Drive o 7,7 % (priemer celého rozmedzia)
  • menšiu hlučnosť vďaka 5-stupňovému premenlivému dezénu.

Toto úžasné spracovanie na nano úrovni poskytuje vďaka jemnej, kvalitnej zmesi siliky a oleja z pomarančovej kôry zvýšenú odolnosť voči tepelnému opotrebovaniu, pričom pomáha zachovať pružnosť kaučuku, vďaka čomu sa pneumatiky na mikro úrovni prispôsobujú povrchu a optimalizujú tak priľnavosť.

Použitím ekologickej prímesi oleja z pomarančovej kôry a siliky sa Yokohame podarilo zjednotiť veľkú trojku: nízky valivý odpor (pre šetrnosť paliva), dlhý dojazd a vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu, čo dáva pneumatikám ich slávu.

Kliknite na podstránku kategórie  a zobrazí sa Vám náš sortiment pneumatík.