Prečo pneumatiky Yokohama?

Prečo sa rozhodnúť pre pneumatiky Yokohama?

Vyznáte sa v pneumatikách? Potom určite viete, prečo je dôležité vyberať tie najkvalitnejšie. Dnes vám predstavíme špičkové pneumatiky Yokohama, konkrétne koncepcie BluEarth a Advan Sport, ktoré vynikajú svojimi dynamickými vlastnosťami, ale aj šetrnosťou k životnému prostrediu.

Vedeli ste, že Yokohama je výhradným a dlhoročným dodávateľom pneumatík pre Majstrovstvá sveta cestných vozidiel (WTCC)?

Pneumatiky Yokohama boli celosvetovo prijaté ako originálna výbava v automobilovom priemysle v širokom rozsahu kategórií vozidiel, počínajúc vlajkovými vozidlami, cez športové vozidlá s ultra vysokým výkonom s hviezdnou celosvetovou reputáciou, vrátane vozidiel Porsche, mikro vozidlá ako je Smart, crossovery od Dodge, FIAT a Lancia, až po luxusné sedany od Audi, Mercedes-Benz a iných veľkých výrobcov vozidiel.

Yokohama BluEarth – pneumatiky pre osobné autá

Inovatívna koncepcia pneumatík Yokomama BluEarth je zameraná na šetrenie životného prostredia a úsporu paliva vozidiel. Pneumatiky BluEarth obsahujú priľnavú zmes siliky, ktorá je vyrobená z pomarančového oleja, čo garantuje maximálnu bezpečnosť jazdy na mokrom, chladnom, či suchom povrchu, ale aj šetrnosť voči životnému prostrediu.

Yokohama v tejto rade predstavuje dva základné typy pneumatík BluEarth AE50 a BluEarth AE01.

Pneumatiky Yokohama BluEarth AE01 sú určené pre menšie rodinné vozidlá a svojou konštrukciou garantujú úsporu paliva. Jazda s pneumatikami Yokohama BluEarth AE01 je bezpečná aj vďaka vynikajúcim brzdným vlastnostiam na mokrej vozovke. Pneumatiky BluEarth AE01 majú nízku hmotnosť, hlučnosť a dlhý dojazd.

Pneumatiky Yokohama BluEarth AE-50 ocenia majitelia luxusných vozidiel, Mid tourers a prémiových kompaktných vozidiel. Medzi najdôležitejšie vlastnosti pneumatík BluEarth AE-50 patrí bezpečné a pohotové ovládanie, nízka hmotnosť a hlučnosť, či vynikajúce brzdné vlastnosti na suchej a mokrej vozovke. Pneumatiky BluEarth AE-50 výborne sedia na extrémne mokrej ceste a aj napriek maximálnemu pôžitku z dynamickej jazdy garantujú úsporu paliva vášho auta. Vďaka asymetrickej konštrukcii garantujú vysoký výkon a trvácnosť.

Advan Sport V105 – pôžitok zo športovej jazdy

Pneumatiky Advan Sport V105 sú určené pre prémiové a športové vozidlá s vysokým výkonom. Advan Sport V105 je nástupcom slávnej V103, má vynikajúce brzdné vlastnosti na mokrej vozovke, výborne sa správa pri testoch aquaplaningu a svojou nízkou hlučnosťou a stabilitou garantuje maximálny komfort športovej jazdy. Pneumatiky Advan Sport V105 sú konštruované tak, aby okrem výborných jazdných vlastností garantovali úsporu paliva.
Yokohama sa svojím modelom Advan Sport V105 zameriava na segment luxusných limuzín Mercedes, Audi, ale aj ultra-športových áut typu Aston Martin, či Porsche. K marcu 2015 sa pneumatiky Advan Sport V105 môžu používať pri vozidlách:

  • AUDI RS6 (C7), RS7 (C7)
  • Mercedes-Benz A-Class (W176) B-Class (W246) C-Class (W204) S-Class (W222) S-Class Coupé (C217) SL-Class (R231) SLK-Class (R172) CLA-Class (C117) CLS-Class (C218) CLS Shooting Brake (X218)
  • Porsche Panamera

Advan Sport SUV V103 – špičková jazda na SUV

Pneumatiky Advan Sport SUV V103 vynikajú svojou trvácnosťou vďaka inovatívnemu asymetrickému dezénu koncepcie Advan, zhotovenému pre vysoký výkon. Pneumatinky Advan Sport SUV V103 poskytujú maximalny konfort jazdy aj pri vysokých rýchlostiach a sú bezpečným spoločníkom pri brzdení v extrémnych podmienkach. Yokohama Advan Sport SUV V103 je k marcu 2015 dostupná pre značky Audi, Porsche, Mercedes-AMG, Volkswagen a Nissan. Advan Sport SUV V105 sa k marcu 2015 môžu používať pre vozidlá značky Porsche Cayenne E2 FL.

Značky: